VIP NEWS

MUSIC AWARDS CEREMONY 2020: Spisak dobitnika MAC nagrada! (VIDEO)

Music Awards Ceremony (MAC 2020),  najveći muzički spektakl u ovom delu Evrope, održan je po drugi put 26. januara 2020. godine u Štark Areni u Beogradu u organizaciji i produkciji Skymusic-a.

Više od 400 javnih ličnosti iz zemalja regiona prošetalo je MAC crvenim tepihom u svojim glamuroznim izdanjima.

Od 120 nominacija koje su ušle u drugu fazu glasanja, tokom manifestacije je dodeljeno 18 priznanja za najveća dostignuća na polju muzike u proteklih godinu dana, i to u okviru svih muzičkih pravaca.

U nastavku pogledajte spisak svih nominacija i dobitnika:

(podaci se ažuriraju tokom cele večeri)

POP NUMERA ŽENSKOG IZVOĐAČA

Antonia Gigovska – Nikogaš, ne veli nikogaš
 
Emina Jahović – Vukovi
 
Jelena Rozga – Proljeće
 
Lena Kovačević – Dubine – POBEDNIK
 
Nina Badrić – Rekao si

POP NUMERA MUŠKOG IZVOĐAČA

Amel Ćurić – Niko

Dženan Lončarević – Čuvam tvoja krila andjele
 
Ivan Zak – Sama
 
Petar Grašo – Voli me – POBEDNIK
 
Saša Kovačević – Prevarena
 
Željko Joksimović – Možda je to ljubav

POP NUMERA BEND

Crvena jabuka – Pijane noći
 
Ljubavnici – Jedna jedina
 
Magla bend – Teatralno – POBEDNIK
 
Modrijani – Sreča je v naju
 
Učiteljice – Na usnama

POP ROCK NUMERA

Ana Stanić – Holivud
 
Antonio Perina – Balerina
 
Bombaj Štampa – Samo Lagano
 
Parni valjak – Otkud ti pravo – POBEDNIK

S.A.R.S. – Duše nemaš

Van Gogh – Za suze nema vremena

ALTERNATIVNA POP NUMERA

BQL – Peru 
 
Buč Kesidi – Nema ljubavi u klubu – POBEDNIK
 
Duper – Nie sme 2
 
Sajsi MC – Meni se ne udaje
 
Sara Jo – Mili mili
 
Senidah – Crno srce

POP FOLK NUMERA

Antonija Šola – Oči boje oceana
 
Ilma Karahmet – Ništa tvoje
 
Lexington bend – Venama
 
Nataša Bekvalac i Magla Bend – Neprijatelj
 
Vlatko Lozanoski Lozano – Majko – POBEDNIK

RAP/ HIP-HOP NUMERA

Bad Copy – Prazan disko
 
Baka Prase – Ono moje
 
Jala Brat i Buba Corelli i Raf Camora – Zove Vienna
 
Klinac – U sumrak/ Svetla
 
Slatkaristika i 2Bona – Dijamanti
 
Smoke Mardeljano – Hvala Hip Hop – POBEDNIK

NARODNA FOLK NUMERA

Aleksandra Prijović – Bogata sirotinja – POBEDNIK
 
Amar Gile – Nek to budem ja
 
Darko Lazić – Majko
 
Dženan Lončarević – Ako pitaš
 
Kija Kockar – Amorova strela
 
Milica Todorović i Mirza Selimović – Avet

ROCK NUMERA

Divlje jagode – Zbog tebe draga
 
Goran Bare i Majke – Zašto
 
Obojeni program – Umeš li da upravljaš sa vremenom
 
Siddharta – Jaz
 
Van Gogh – Više te ne volim ko pre – POBEDNIK

TRAP NUMERA

Coby – Biseri iz blata
 
DNK – Gore ili dole
 
Inas – Da da da
 
Jala Brat – #99
 
MIC MC – Duh
 
Senidah – Mišići – POBEDNIK

TRAP KOLABORACIJA

Corona i Rimski – Crne kiše
 
Cvija i MC Yankoo – Ista si ko sve
 
Gazda Paja i Jelena Karleuša – Lajk – POBEDNIK
 
Jala Brat, Buba Corelli i Coby – O.D.D.D.
 
Relja i Nikolija – Meduza

NOVI IZVOĐAČ

Angellina – Pile moje – POBEDNIK
 
Breskvica – Utopia
 
D mol – Heaven
 
Dina Leško – Sve je iluzija
 
Luna Djo – Deveti krug
 
Nera Mamić – ALAMO

WORLD MUSIC NUMERA

Brkovi – Hoću da mi dijete sluša narodnjake
 
Del Arno bend – Izleči me
 
Gabi Novak – Neko čeka na tebe
 
Next Time – Nesto ke te pitam babo
 
S.A.R.S. – Ruke – POBEDNIK
 
The Frajle – Zlato

KONCERT

2 Cellos – Arena Boris Trajkovski, Skoplje
 
Kaliopi – Sava Centar, Beograd
 
Lepa Brena – Štark Arena, Beograd
 
Marija Šerifović – Druga strana ploče – Sava Centar, Beograd – POBEDNIK
 
Maya Berović – Pravo vreme – Štark Arena, Beograd
 
Tony Cetinski – Tašmajdan, Beograd

MUZIČKI VIDEO

Franka – Ljubav, ništa više
 
Jacques Houdek – Voli do boli
 
Laibach – The Coming Race
 
Nataša Bekvalac – Dođi mami – POBEDNIK
 
Sara Jo – Bez sna
 
Senidah – Mišići

OBRADA

Aurora – Program tvog kompjutera
 
Bojana Vunturišević – Full control
 
Marko Louis – Rockabye
 
Saša Matić – A ja imam tebe
 
The Frajle i Tijana Dapčević – Negativ – POBEDNIK

POP KOLABORACIJA

Danijela Karić i Elena Risteska – Srca se pogreše
 
Danijela Martinović i Jole – Na granici
 
Guru Hare i Aki Rahimovski – Majko
 
Mia i Marko Tolja – Sva blaga ovog svijeta
 
Sergej Ćetković i Whoo See – Pusti probleme – POBEDNIK

YOUTUBE ZVEZDA

KLINAC – U Sumrak/ Svetla
 
ANĐELA & NAĐA – Propušten poziv
 
BAKE – Broj
 
BRACO GAJIĆ & ANDRIJA JO – Niđe veze
 
VOYAGE ft. BRESKVICA – Vrati me – POBEDNIK

SPECIJALNA PRIZNANJA:

GOLDEN MAC – Senidah
PRIZNANJE ZA ŽIVOTNO DELO – Oliver Mandić
PEVAČICA GODINE – Nina Badrić
NAJVEĆI UTICAJ NA MUZIKU REGIONA – Jala Brat i Buba Corelli
REGIONALNI DOPRINOS MUZICI – Lepa Brena
NEIZBRISIV TRAG U NARODNOJ MUZICI – Šaban Šaulić